1200V N-Channel MOSFET, 16mΩ/100A/18V, TO-247-4, ASC100N1200MT4
    Customization:Available
    Certification:RoHS
    Function:Switch Transistor
  • Parameters
    Customization:Available
    Certification:RoHS
    Function:Switch Transistor
Model NO.
ASC100N1200MT4
Encapsulation Structure
TO-247-4
Material
Silicon
Features1
Extremely Low Switching Loss
Features2
Excellent Stability and Uniformity
Features3
100% Avalanche Tested
Features4
Built-in ESD Diode
Application1
Switch Mode Power Supply (SMPS)
Application2
Power Factor Correction (Pfc)
Application3
Uninterruptible Power Supply (UPS)
Application4
AC to DC Converters
Application5
Telecom
Application6
TV Power & LED Lighting Power
Transport Package
Plastic Package
Specification
Customized
Trademark
MR
Origin
Guangdong, China
Production Capacity
10000 Pieces/Day
Long press to look detail
Long by picture save/share
INQUIRY
enquiry form:
  • Please enter the verification code
Inquiry Content:
You have no items to require
Add Successfully